Як стати програмістом: з нуля і до перших кроків у професії
Робота програміста — це розробка програмного забезпечення. Потрібно оволодіти основами програмування і алгоритмів, вибрати мови програмування, на яких ви будете писати код, оволодіти загальними поняттями цієї професії. У багатьох вакансіях присутній обов’язковий критерій — вища освіта. Тобто базові знання та диплом все-таки необхідні. Такий вид навчання добрий тим, що можна записатися до репетитора на комплекс індивідуальних занять.
Всім програмістам також необхідно вивчати алгоритми. Спробуйте пройти курс на Coursera або ж вибрати собі відповідну книгу по алгоритмам. Потрібно також знати одну з баз даних, вивчити структури даних і патерни програмування. Варто вивчити і репозиторії коду, хоча б один. Обов’язково необхідно знати і системи версійного контролю. Вибрати варто Git, який є найбільш популярним.
Як стати програмістом?
Ситуацію легко простежити за оголошеннями на найпопулярніших майданчиках. Ніхто не проти працювати з молодими фахівцями, але відсутність досвіду одразу знижує шанси. Однозначно варто, але тільки в тому випадку, якщо ви дійсно розумієте, що отримаєте в результаті і навіщо вони вам потрібні. Він пропонує курси для айтішників різного рівню – новачків, досвідчених software engineer, профі. Сервіс платний, але є перший безкоштовний урок. Всі національні університети обласних центрів України відкрили факультети, що пропонують здобуття IT-спеціальностей, тому знайти традиційний ВНЗ буде не складно.
- Немає тих, хто зараз заробляє мільйони, використовуючи старі знання.
- Досвід у цій сфері потребує безперервного вдосконалення, тому що технології стрімко розвиваються.
- Англомовний hackr.io пропонує зручний пошук з фільтрами за існуючими курсами, навчальним сайтам, посібникам і книгам на комп’ютерну тематику.
- Кар’єра в IT — це велика праця, з якою можна впоратися лише володіючи високою уважністю.
Це робиться для того, щоб полегшити життя та роботу людей. Після курсів ви навіть не junior – пошукач без досвіду роботи називається стажером чи інтерном. Його зарплата – від 10 до 30 тисяч гривень, все залежить від набору знань. На курсі програмування можна навчатися як у форматі онлайн, так і в офлайні. Для програміста практично обов’язковим є знання англійської мови, який знадобиться не тільки запрошеним на роботу в міжнародні компанії.
Що потрібно зробити, щоб стати програмістом з нуля
Раджу звернутись до свого приятеля, знайомого, сусіда, хто круто володіє знаннями з обраної тобою спеціальності і обов’язково в цьому напрямку заробляє. От тільки не варто ставати дизайнером тільки через те, що в тебе є друг дизайнер. Якщо тобі до душі програмування, то нічого хорошого з цього не вийде. Ну, і однозначно не варто впадати у відчай, якщо такої людини немає в твоєму місті, селі чи країні.
Пориньте в цей досвід, зачерпніть з нього щось нове для себе, наберіться досвіду і знань. Навіть прості завдання іноді вимагають величезної кількості часу. Звичайно, потім їх можна буде вирішувати набагато швидше, але спочатку доведеться дуже напружуватися для пошуку вирішення проблеми. З початку російської агресії мільйони українців залишилися без роботи, а їхні діти – без можливості навчатися в школах. З огляду на це деякі освітні онлайн-ресурси надали відкритий доступ до своїх курсів. Якщо ви не знаєте її – вчіть, якщо знаєте – вдосконалюйте.
Як стати програмістом в Україні: перелік безкоштовних курсів
Комплекси складаються з кількох тисяч рядків коду. Щоб у них розібратися безліч програмістів, розшифровують написане протягом довгих місяців. Щоб стати розробником, необов’язково мати диплом про освіту. Однак без нього початківцеві буде складно влаштуватися на хорошу роботу. Крім того, старанно вчитися доведеться все одно.
Авторські методики, викладачі-практики, 100% практичних занять. Немає нічого кращого для глибокого засвоєння знань, ніж регулярне застосування їх на практиці. Ти точно знаєш, що ця людина – практикуючий спеціаліст у потрібній тобі сфері. Отже, велика ймовірність, що він передасть тобі актуальні знання і напрацьовані практичні навички.
Онлайн курси
Програмістів розрізняють за спеціалізацією, за типом виконуваних завдань і за мовами програмування, якими володіє конкретна людина. Спеціалізацію ж в IT знадобиться шукати самостійно – відповідно до особистих бажань, талантів, прагнень. Немає тих, хто зараз заробляє мільйони, використовуючи старі знання. Займайтеся у гуртках з програмування і школах юного програміста. Розробляють сайти та програми, які підтримують роботу цих сайтів. Створюють операційні системи (наприклад, Android або iOS).
Такі фахівці добре розуміють бізнес-логіку та користувальницький досвід. А це означає, що вони підготовлені не лише для практики, а й можуть спрямовувати та консультувати. Але часто значення алгоритмів і вміння їх правильно скласти просто недооцінюють. Як приклад, спробуйте скласти алгоритм для прибирання в квартирі або приготування кави.
ХТО ТАКИЙ ПРОГРАМІСТ
Тим, хто вивчає програмування, доводиться вибирати спеціалізацію на ранньому етапі навчання. Звичайно, можна перекваліфікуватися пізніше (і зробити це буде простіше, ніж вчитися «з нуля»), але процес відніме час і сили. Звідси висновок – програмісти потрібні скрізь. У всіх областях, де застосовуються цифрові пристрої, потрібні люди, які знають, як їх використовувати. Фахівці з програмування працюють у сфері науки, медицини, транспорту, енергетики, космосу, освіти… Спеціальність «програміст» входить до числа найбільш затребуваних професій XXI століття.
Будь-яка невдача на шляху, злетів код, пропуск змінної — це просто сходинка до успішного майбутнього. І навіть якщо сайт ліг, то не можна його кинути і просто піти. Потрібно підняти свій багаж знань і досвіду і знайти ту саму змінну. Не боятися вдосконалюватися і вчитися новому.